Josef Kufner

wmcdclock

[screenshot-2] [screenshot-1]

Jednoduché dokovatelné hodiny ve stylu 7seg. LED. Krom času, dne v týdnu a datumu má odpočítávadlo, které se nastavuje přes rouru (scriptem wmcdclock-set). Na to, aby bylo možné využít této funkce, je třeba spustit wmcdclock s parametrem -f a tím určit jméno roury:

wmcdclock -f ~/.wmcdclock.fifo

Samotné nastavení odpočtu se provádí scriptem wmcdclock-set, který rourou, jejíž název je v něm nastaven, pošle zvolený čas hodinám. Čas lze zadat dvěma způsoby. Jednak jako časový úsek trvající od současnosti po zvolený čas (např. 10 minut od teď):

wmcdclock-set '+00:10:00'

Nebo je možné zadat cílový čas, do kterého se bude odpočítávat (např. do 18:00):

wmcdclock-set '=18:00:00'

Malou specialitou wmcdclock je dvojtečka v hodinách. První polovinu minuty bliká spodní tečka a druhou polovinu minuty bliká horní tečka.

Vzhled

Před kompilací je možno změnit vzhled hodin úpravou symlinku master.xpm. Ve verzi 0.2 je připravena žlutá a tyrkysová (či jak se ta barva jmenuje) varianta LED displeje a jeden LCD displej.

Úplně jiného vzhledu lze docílit úpravou kopie jednoho z připravených souborů (gimp to zvládne) a následným nastavením symlinku na tento nový soubor. Podmínkou je zachování rozměrů jednotlivých částí obrázku a jejich rozmístění.

gwmcdclockset

[screenshot]

Tahle vecička nedělá nic jiného než to, že řekne wmcdclock kolik má odpočítat času.

Download